Fiat AUTOHIT TYCHY Fiat AUTOHIT TYCHY
   
Dostawcze  
 
    www.fiat.pl        
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serwis mechaniczny


     
LPG

Instalacje gazowe to nie tylko czysta energia!!!

W czasach stale rosnących cen benzyny, instalacje gazowe montowane w Auto- Hit Tychy to najlepsze rozwiązanie. Koszty użytkowania pojazdu przy zasilaniu LPG są o 50% niższe niż przy jeździe na benzynie. Niejednokrotnie podjęcie decyzji o montażu instalacji LPG w samochodzie nie jest rzeczą łatwą. Należy dokonać kalkulacji czy ten wydatek nam się opłaci. Jakie uzyskamy oszczędności przejeżdżając na LPG, kiedy zamortyzuje się instalacja?

Przykładowo instalacja, której koszt wynosi 2.500 zł brutto przy założeniu miesięcznego dystansu 1.500 km zwróci się po 10-11 miesiącach eksploatacji. Przy tych samych założeniach zysk na instalacji w drugim roku wyniesie aż 3.100 zł brutto. Uzyskujemy możliwość przebycia dwa razy dłuższej trasy, dzięki użyciu dwóch form energii napędowej.

Pamiętaj, że montaż w autoryzowanym warsztacie jest gwarancją niezawodności i długiej żywotności instalacji LPG. Nie bez znaczenia jest kwestia bezpieczeństawa. Dokonując montażu instalacji w nieautoryzowanym serwisie narażasz zdrowie i życie swoje i najbliższych.

Postaw na profesjonalizm. Zleć montaż instalacji LPG w Auto-Hit. Poznaj promocyjne ceny instalacji LPG!

 

    LPG - najczęściej zadawane pytania:     

 

 1. Czy warto zamontować instalację gazową?
  Instalacja gazowa to wciąż najbardziej popularna inwestycja zmniejszająca koszty naszego codziennego życia. Aspekt ekonomiczny jest najważniejszą przyczyną zabudowy pojazdu w instalację gazową. Cena autogazu w stosunku do benzyny utrzymuje się cały czas na dobrym poziomie.
 2. Ile powinien palić samochód na gazie?
  Zużycie gazu wzrasta o 20-30% w stosunku do benzyny.
 3. Czy LPG wpływa niekorzystnie na środowisko?
  Ilość dwutlenku węgla wydzielanego do atmosfery podczas pracy instalacji gazowej jest mniejsza w porównaniu do innych paliw.
 4. Czy instalacja gazowa jest bezpieczna?
  Instalacja gazowa jest bardziej bezpieczna niż klasyczna instalacja benzynowa, gdyż posiada wyższy poziom zabezpieczeń oraz sam gaz propan- butan jest mniej wybuchowym paliwem niż benzyna.
 5. Jakie oszczędności przynosi montaż instalacji gazowej?
  Przejazd 100 km pojazdem zasilanym LPG to mniejszy koszt o około 40%-50% w porównaniu z pojazdem o napędzie benzynowym. Oszczędności są zauważalne po przejechaniu długich jak i krótkich tras.
 6. Montaż instalacji gazowej a spadek mocy?
  Instalacje gazowe od IV generacji nie powodują zauważalnego spadku mocy. Natomiast starsze generacje nieznacznie, bo do kilku procent zmniejszają dynamikę jazdy.
 7. Jakie są zalecenia przy użytkowaniu instalacji LPG?
  Z uwagi ze pompa paliwa podczas jazdy na gazie cały czas pracuje, wskazane jest aby zbiornik paliwa był wypełniony w ¼ swojej objętości benzyną.
 8. Problemy z przełączeniem z napędu benzynowego na gazowy?
  Instalacje nowej generacji automatycznie przechodzą na drugie źródło zasilania w przypadku braku danego typu paliwa. Niemniej jednak, należy pamiętać, że sami możemy przełączyć silnik na gaz jedynie, gdy jest już rozgrzany.
 9. Czy jest sens montowania instalacji gazowej przy przebiegu powyżej 60 000 tyś km?
  Nie ma określonej granicy przebiegu pojazdu przy którym montaż instalacji gazowej byłby niewskazany. W dużej mierze ograniczenia zależą od innych czynników np. zużycia elementów silnika.
 10. Gwarancja na instalację gazową?
  Instalacja gazowa montowana w AUTO-HIT jest objęta 24 miesięczną gwarancją lub przebiegiem do 50 000km.


 
 
AHT SP. Z O.O

TYCHY
OŚWIĘCIMSKA 323
43-100 TYCHY
Tel.: (32) 2269300
e-mail


Zobacz większą mapę

 
 
· polityka prywatności    · informacje o cookies